Ilgą laiką šios dvi operacinės sistemos kariavo. Vieni įrodo „obuolių“ programinės įrangos grožį, o kiti išlipa iš odos, remdamiesi „Windows“ naudai. Vis dar yra „Linux“ šalininkų, tačiau jų neliesime.
Taigi kodėl „Microsoft“ programinė įranga yra tinkamesnė paprastiems vartotojams? Mes nustatėme 10 priežasčių, kodėl „Windows“ naudinga. Ir štai pirmasis.
Pasirinkimas tarp „Windows“ kompiuterio ir „Mac“? Ar tiesiog norite sužinoti, kas „aguonos“ iš vaikystės yra tikrai geresnės nei įprastos „Windows“? Jūsų dėmesiui – argumentai už tai, kad „Mac“ pirkimas yra daug pelningesnė investicija.
1. „Mac“ lengviau pasirinkti
Skirtingai nuo kompiuterių gamintojų, „Apple“ neišleidžia daugelio „Mac“ modelių ir konfigūracijų – „Cupertino“ įmonės istoriškai artimesnės „geresnio, mažesnio, geresnio“ filosofijai. Parduotuvėje nepamatysite dešimčių „aguonų“ su įvairiomis savybėmis. Jūsų dėmesiui bus pristatytos dvi ar trys to paties įrenginio versijos, todėl bus daug lengviau išsirinkti. Nesvarbu, ar tai „Windows“! Jei turbūt nežinote, kurios iš dešimčių kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio konfigūracijų jums reikia, nusipirkę kompiuterį rizikuojate tapti kankinami.
2. Geležies atnaujinimas
Kadangi mes palietėme žaidimų temą, turiu pasakyti apie „Macintosh“ ir įprasto sistemos bloko konfigūracijas.
Galite atnaujinti „Windows“ sistemos bloką, kai tik norite: pridėkite atminties, pakeiskite vaizdo plokštę į galingesnę, visiškai atstatykite ją naujoje pagrindinėje plokštėje nuo nulio – visa tai jums prieinama bet kuriuo metu. Svarbiausia, kad tam yra pakankamai pinigų. Žaidimai kiekvienais metais tampa vis reiklesni, komponentų gamintojai taip pat nemiega, išleisdami atnaujintą ar iš esmės naują įrenginio užpildą. Bet tai netaikoma nešiojamiesiems kompiuteriams ir universaliesiems įrenginiams: čia viskas nėra geriau nei su obuolių programėle.
Bet su obuoliu tokio skaičiaus negausite. Pridėjus RAM jau kyla rimtų sunkumų, tačiau nereikėtų net mikčioti dėl kažko didesnio. O atsižvelgiant į naujų žaidimų niūrumą, po 2–3 metų iškils klausimas, kaip pakeisti dabartinę programėlę naujesne.
Net neatsižvelgiant į žaidimą, yra daug ne mažiau garsių programų, kurioms reikalinga stipri aparatinė įranga. Beje, „Windows“ sistemos blokas kainuoja 2 – 2,5 karto pigiau nei panaši „Apple“ produktų konfigūracija. Pagalvok apie tai.
3. Mažiau tikėtina, kad „Mac“ suges
Tiesiog todėl, kad tai yra aukščiausios klasės kompiuteriai, o ne biudžetas „Windows“, kurį naudoja dauguma žmonių. „Apple“ prašo klientų deramų pinigų, tačiau siūlo jiems unikalius inžinerinius sprendimus, aukštos kokybės komponentus, puikų sudėjimą ir išskirtinę operacinę sistemą. Dėl to „obuolių“ kompiuteriai veikia ilgiau ir yra su jais mažiau problemų, nei su „Windows“ kompiuteriais ir nešiojamaisiais kompiuteriais. Norite „unikalaus inžinerinio sprendimo“ pavyzdžio? Tarkime, kur jūs matėte „Windows“ sistemos bloką, kuris nėra … triukšmingas? Ir net senas „Mac Mini“ su „i5“ procesoriumi ir mažu atveju susidoroja su įprastomis užduotimis (naršykle, momentiniais pranešimais, biuro darbu) visiškai tyliai. Tą patį galima pasakyti apie bet kurį aguoną!
4. Sistemos programinės įrangos pasirinkimas
Beje, apie pačias programas. „Windows“ paprasčiausiai prieinamas didžiulis programinės įrangos kiekis kiekvienam skoniui ir bet kokioms užduotims. Jūs tiesiog nerasite tokios gausos „Mac“. Kodėl nerandate? Net egzistuojančios programinės įrangos funkcionalumas dažnai yra prastesnis nei kolegos, esančios kompiuteriuose.
Tas pats „Office“, kuris gyvena „Mac“, yra rimtai pranašesnis už „Microsoft“ milžiną. Nors tai gali būti visiškai nesvarbu, nes dabar jau yra daug paslaugų, veikiančių per naršyklę. Failai saugomi debesyje ir su jais galite dirbti iš bet kurio įrenginio.
Yra dar vienas dalykas: obuolių technikos programos valgo daugiau RAM nei „Windows“. Ne daug, bet vistiek.
5. „MacOS“ yra lengviau naudoti
„Windows 10“ yra gera, bet labai „sunki“ paprastam vartotojui, operacinei sistemai: dviejų sąsajų sujungimas į vieną sistemą – „sena“ („Windows 7“) ir „nauja“ („Windows 8“, 8.1 ir 10). Tačiau „macOS“ yra intuityvesnė nei bet kuri „Windows“ – jei išbandysite „Mac“ praktiškai, labai greitai pradėsite domėtis: „Kodėl viskas yra taip sudėtinga, nepatogu ir painu„ Windows “?“.
Apibendriname
Ką ten pasakyti? „Windows“ kompiuteryje yra daug daugiau nei „Mac“. Ir tai taikoma ne tik kompiuteriams: gausybė ir išmaniųjų telefonų, ir planšetinių kompiuterių „Windows 10“.
Žaidėjams išplečiama daugybė programinės įrangos. Atnaujinimas yra daug greitesnis ir pigesnis nei obuolių produktai. Taip, ne visur Yabloko jūs galėsite pakeisti kietąjį diską ar RAM. O tai reiškia, kad reikia eiti į aptarnavimo centrą.
Dabar gali kilti aršios diskusijos apie tai, kad „Mac OS“ yra saugesnė, virusai jai beveik nebaisūs ir pan. Tiesą sakant, su įprasta antivirusine ir galva ant pečių „Windows“ virusai taip pat nėra labai pavojingi. Jie taip pat gali pradėti įrodinėti, kad diegdami „Boot Camp“ galite naudoti „Windows“ programas. Galite, bet vėl ramentais.
Kalbant apie operacinių sistemų greitį. Čia viskas labai subjektyvu. Yra daug tokių, kurie teigia, kad „Windows 10“ nėra prastesnės kokybės ar net parodo geriausią greitį ir sklandumą. Animacija abiejose sistemose yra lygi par.
Asmeninė straipsnio autoriaus nuomonė yra tokia: perėjimas prie obuolių produktų nėra pateisinamas. Nei ekonomiškai, nei programinės įrangos ir žaidimų asortimento atžvilgiu. Jei norite tiesiog išbandyti ką nors naujo, įdėkite virtualią mašiną su „Mac OS“ ir nuspręskite, ar ji verta pinigų, ar ne.